خانه / مقالات / شیوه استفاده از زیورالات / ۳ قاعده در استفاده از زیورآلات و جواهرات توسط خانم ها

۳ قاعده در استفاده از زیورآلات و جواهرات توسط خانم ها

3

 

تصمیم گیری در مورد آن چه به تن می کنید یک مسئله کاملا شخصی و فردی است . از همه مهمتر این است که چیزی را به تن کنید که با آن راحت هستید و فکر می کنید به شما می آید. در این میان، زیورآلات چیزی است که نیاز به دقت فراوان و حسن انتخاب دارد. در این مطلب از کافه زیورآلات قصد داریم در زمینه تصمیم گیری در مورد نوع زیورآلات به شما کمک کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

2

 

قواعد زیورآلات زنانه

  1. قاعده «تو ذوق نزدن» را همواره به یاد داشته باشید. منظور این است که همیشه باید میان زیورآلاتی که استفاده می کنید تعادل و توازن برقرار باشد. برای مثال، اگر یک گردنبند پر زرق و برق استفاده می کنید در کنار آن یک گوشواره ساده به گوش کنید، یا بر عکس. به همین ترتیب، هیچ وقت بیش از یک حلقه خیلی بزرگ و تو چشم برو را در ان واحد به دست نکنید. البته اگر می خواهید شبیه یک درخت کریسمس به نظر برسید حساب تان جداست! همین موضوع در مورد دستبند هم صدق می کند و در این صورت بهتر است دیگر گردنبند استفاده نکنید.

از قدیم به عنوان هدیه ست های جواهرات کادو داده می شده است. این ست ها معمولا شامل یک گردنبند، یک جفت گوشواره، یک دستبند و حلقه می شوند. از تمام این اقلام همزمان استفاده نکنید. اگر گردنبند را همراه با حلقه استفاده کنید بسیار زیبا به نظر می رسد و گوشواره ها هم همراه با دستبند عالی می شوند. در این حالت می توانید حلقه ازدواج تان را هم به دست کنید.

  1. شکل صورت و مدل مو در تعیین این که چه زیورآلاتی به تن کنیم تاثیرگذارند.

برای مثال، اگر صورت کوچک یا مو کوتاه دارید گوشواره های خیلی بزرگ اصلا به شما نمی آید. اگر موهایتان را به بالا جمع کرده اید این فرصتی عالی است تا یک جفت گوشواره بلند به گوش کنید.

  1. این که در زیورآلات شما از چه سنگ ها و فلزاتی استفاده شده است به سن و سال شما هم بستگی دارد.

یک انتخاب خوب برای دختران جوان استفاده از یک رشته مروارید یا فیروزه است (که در طلا یا نقره به کار رفته باشد).

خانم های جا افتاده تر می توانند از هر نوع سنگ قیمتی زیبایی استفاده کنند.

در مورد استفاده از زیورآلات فلزی این که چه انتخابی داشته باشید همگی به سلیقه، مدل مو و رنگ چشم شما بستگی دارد. اما به طور کلی می توان گفت زیورآلات نقره برای استفاده روزمره مناسب هستند، اما برای مراسم های رسمی و خاص خیر.

حتی می توانید از جواهرات طلا و نقره در کنار همدیگر استفاده کنید، اما این کار نیازمند دقت بسیار زیادی است. برای مثال، زنجیر نقره و طلا می توانند به یک لباس بلند تیره شکوه خیره کننده ای ببخشند. هیچ گاه از یک گردنبند نقره به همراه یک دستبند طلا استفاده نکنید.

 

منبع: کافه زیورآلات

درباره صاحب کافه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *